V Bratislave sa začína cyklus podujatí Viac ako sused

712

V Bratislave sa v utorok v rámci Týždňa maďarskej kultúry začína cyklus podujatí Viac ako sused. Usporiadatelia na popoludňajšom úvodnom podujatí pri brehu Dunaja v Starom Meste zároveň uviedli nový vizuál Maďarského kultúrneho inštitútu. 

„Pandemická situácia, ktorá zasiahla celý svet, nám znemožnila usporiadať veľkolepú sériu programov, ktorá sa v predchádzajúcich rokoch tradične konala v júni. Napriek tomu by sme chceli, aby ani rok 2020 nezostal bez kultúrneho festivalu Viac ako sused. Preto tento rok ponúkame naše kultúrne podujatia v rámci Netradičného týždňa maďarskej kultúry v druhej polovici septembra,“ informoval riaditeľ Maďarského kultúrneho inštitútu Pál Venyercsan. 

V pondelok (21. 9.) si bude možné v priestoroch inštitútu na Štefánikovej ulici pozrieť tvorbu umeleckého fotografa Györgya Tótha, laureáta Ceny Rudolfa Balogha, na vernisáži Telo – Priestory. V utorok (22. 9.) sa v Slovenskom národnom múzeu (SNM) – Múzeu kultúry Maďarov na Slovensku začne sympózium v rámci Pamätného roka Sándora Máraia. V stredu (23. 9.) zasa ponúknu napríklad v bratislavskom V-klube jubilejný hudobný klubový večer. Jedným z podujatí bude aj prechádzka hlavným mestom s názvom Posledná korunovácia v Bratislave v nedeľu 27. septembra. 

Zdroj: TASR