V Bratislave spustili opravu zastávok na Račianskej električkovej radiále

925

Dopravný podnik Bratislava spustil opravu viacerých zastávok na Račianskej električkovej radiále. Pracuje sa napríklad na zastávkach Mladá garda, Námestie Biely Kríž či na Pionierskej.

„Rekonštrukciou sme nechceli obmedziť premávku mestskej hromadnej dopravy. Sprístupnená preto ostáva vždy polovica nástupiska, pričom električky budú zastavovať v časti, ktorá nie je staveniskom,“ spresnil na sociálnej sieti DPB. Avizuje, že do druhej polovice letných prázdnin môžu cestujúcich i vodičov zastihnúť krátkodobé zmeny a lokálne obmedzenia, bez ktorých nie je možné rekonštrukciu takéhoto rozsahu zrealizovať.

Mestský dopravca deklaruje, že po rekonštrukcii bude cestovanie električkou medzi bratislavskou mestskou časťou Rača a centrom hlavného mesta oveľa komfortnejšie. Ostrovčeky majú byť po novom vyvýšené a betónovou dlažbou vydláždené. Pribudnúť má antracitový mobiliár s novým označníkom. Upravené budú aj bezbariérové vstupy. Nové prístrešky zastávok majú byť v súlade s dizajnovým manuálom zastávok MHD a vybavené solárnym osvetlením.

Ide o začiatok avizovaného programu obnovy a doplnenia prístreškov. Vďaka nemu majú byť cestujúci chránení pred počasím aj na ďalších takmer 200 zastávkach s novými prístreškami v celej Bratislave.

Zdroj: TASR