V Dúbravke budú hovoriť o právach pacienta

650

Aké sú ľudské práva a slobody pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti? Aké je právo na informácie, aká je dôvernosť a ako je to sťažnosťami a náhradou škody? Odpovede na neľahké otázky a ťažké témy, najmä keď ide o zdravie a aj o život, budú vo štvrtok 20. októbra hľadať diskutujúci – doktor Juraj Štekláč a právnik Tomáš Buzinger. Vstup je voľný.

Vicežupan, miestny poslanec a lekár si v rámci svojich pravidelných prednášok nielen pre seniorov tentoraz pozval Dúbravčana JUDr. Tomáša Buzingera, s ktorým bude viesť poobedie v Dome kultúry Dúbravka pod názvom Práva pacienta.

„Po viacerých prednáškach na medicínske témy sa dostávame k prednáške, ktorá obsahuje podstatu poskytovania zdravotnej starostlivosti pacientovi,“ približuje Juraj Štekláč. „Vedomosť o tom, aké sú a kam siahajú práva človeka pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, jeho príbuzných, na čo má nárok, je v dnešnej zložitej situácii v zdravotníctve významne dôležitá a okrem jasnosti vzťahov pomáha udržiavať vzájomnú úctu a dôstojnosť pacienta a zdravotníka,“ dodáva.

Prednášku 20. októbra o 15.00 organizujú mestská časť Dúbravka, Bratislavský samosprávny kraj, v spolupráci s Občianskym združením ANTIAGE & Jesenium.

Zdroj: Dúbravka