V Dúbravke otvorili prvý zvierací cintorín v Bratislave

2381

V Bratislave otvorili prvý cintorín pre domáce zvieratá. Cintorín Borievka sa rozkladá na ploche 1,2 hektára. Bratislavčania, ale aj ľudia z celého Slovenska tak už majú miesto, kde sa môžu dôstojne rozlúčiť so svojimi domácimi miláčikmi. Na jeho otvorení niekoľko rokov pracovali Stanislav Vlkovič a Eňa Vacvalová, ktorá sa stala aj jeho ambasádorkou.

Doteraz ľudia pochovávali svojich zvieracích miláčikov na rôznych ilegálnych pohrebiskách v lesíkoch na okraji mesta, čo bolo nielen nedôstojné, ale dokonca riskovali aj pokutu. 

„Uplynulo dlhých 10 rokov spoločného snaženia s mojimi spoločníkmi a s ambasádorom nášho cintorínu Eňou Vacvalovou. Konečne si môžeme povedať, že Bratislava má cintorín pre zvieratá Borievka, ktorý postupne vyrástol na pozemkoch v mestskej časti Dúbravka. Našim zámerom je, aby toto pietne miesto bolo nielen miestom pre pochovávanie domácich miláčikov, ale aj verejným miestom, kde sa bude môcť každý návštevník poprechádzať, alebo si odpočinúť v prírodnom areáli s parkovou úpravou. Chceme, aby raz bola Bratislava na toto miesto hrdá,“ prezradil Stanislav Vlkovič.

Bratislava sa tak pridala k Lučencu, Šútovciam, Košiciam, Žiline a Rakovcu nad Ondavou.

Zdroj: www.cintorinborievka.sk