V Dúbravke v zóne Záluhy-východ plánujú spustiť regulované parkovanie

927

V bratislavskej Dúbravke, v zóne Záluhy-východ, plánujú v budúcom roku spustiť regulované parkovanie – Bratislavský parkovací asistent. Lokalita je ohraničená ulicami Harmincova, M. Sch. Trnavského a J. Alexyho. Informuje o tom hlavné mesto na webe PAAS, kde zverejnilo návrh projektu. Obyvatelia ho môžu do polovice januára 2023 pripomienkovať.

„Odborný projektant spracoval projekt organizácie dopravy, ktorý navrhuje, kde a ako majú byť vyznačené parkovacie miesta, ktoré budú zaradené do regulovaného parkovania PAAS,“ uviedlo mesto na webe. V regulovaných zónach je možné parkovať už len na vyznačených parkovacích miestach, s výnimkou niektorých vnútroblokov, ktoré sú vždy označené dopravným značením.

PAAS, ktorý mesto označuje ako jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom tohto roka v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica-Blumentál.

Zdroj: TASR