V Karlovej Vsi zmizlo ďalších takmer 30 bilbordov

524

Hyzdili okolie ciest a chodníkov a roky propagovali produkty a služby, ktoré si ľudia ani nevšímali. Karloveský stavebný úrad aj vlani znižoval počet reklamných stavieb, napríklad na Karloveskej, Botanickej, Majerníkovej, Segnerovej, Kuklovskej, Hany Meličkovej či na Devínskej ceste.

Nie sú tu a ani nikomu nechýbajú. Tak by som charakterizovala ďalší úbytok veľkoplošných reklám v Karlovej Vsi. Trend je jasný. V spolupráci s mestom budeme naďalej pokračovať v čistení verejného priestoru od tohto nešváru, netají sa svojím postojom k vonkajšej reklame starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Odstránené reklamné stavby stáli na pozemkoch hlavného mesta, ktoré jasne deklaruje, že nemá záujem prenajímať pozemky pre tento účel. Vďaka tomu môžu zmiznúť aj ďalšie reklamné stavby v katastri Karlovej Vsi. V prípade viacerých z nich bolo vydané nariadenie na ich odstránenie.

Zdroj: Karlova Ves; Google Street View; Foto: Pred koncom roka odstránili aj bilbord medzi Karloveskou ulicou a Nám. sv. Františka