Pripomíname: V lesoparku platí pre riziko požiarov zákaz kladenia ohňa

1945

V bratislavskom lesoparku platí pre riziko vzniku požiarov až do odvolania zákaz zakladať oheň, a to aj na vyhradených miestach. Upozorňuje na to organizácia Mestské lesy v Bratislave. Odvoláva sa na rozhodnutie Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy.

Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta SR Bratislavy vyhlásil čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v lokalite Bratislavy. Platí od pondelka 4. 7. až do odvolania. Počas tohto obdobia sa zakazuje zakladať oheň – aj na vyhradených ohniskách, fajčiť alebo používať otvorený plameň na lesnom pozemku, vypaľovať porasty či odhadzovať horiace predmety.

„Mestská polícia dodržiavanie zákazu kontroluje. Žiaľ, v uplynulých týždňoch sa nielen naše environmentálne hliadky v Bratislavskom lesoparku, ale napríklad aj mestské policajtky a policajti z Petržalky stretli s viacerými porušeniami, ktoré museli riešiť,“ približujú Mestské lesy na sociálnej sieti.

Kladenie ohňov je zakázané hasičmi z dôvodu sucha nielen v Mestských lesoch, ale v celom katastri Bratislavy, teda aj v lesoch mimo lesoparku (napríklad na Devínskej Kobyle či v lužných lesoch). Zakladať ohne nesmieme ani na miestach, ktoré sú na to určené. „Vyzývame preto návštevníkov lesov k väčšej zodpovednosti. Pri prevládajúcom suchu a extrémnych horúčavách, ktoré nás už neraz počas tohto leta potrápili, je pravdepodobnosť vzniku požiaru, napríklad aj z nedostatočne uhaseného ohniska, veľmi vysoká,“ dodávajú.

Zdroj: Mestské lesy v Bratislave

Zdroj: TASR, Mestské lesy v Bratislave