V Malackách vyrastie nová pešia zóna a cyklistický koridor

1165
vizualizácia Ateliér N/A
vizualizácia Ateliér N/A

Malacky sa menia na nepoznanie. V tomto okresnom meste na Záhorí pribúdajú malé i väčšie projekty, ktoré krok po kroku zvyšujú kvalitu života.

„Je veľmi dobre vidieť, ktorý primátor či starosta je na správnom mieste a maká pre ľudí. Sám viem, že keby sme boli pasívni a robili len s naším rozpočtom, veľa vody v kraji nenamútime. Preto bojujeme o eurofondy a vážim si, ak to robia aj kolegovia z miest a obcí. Šikovného primátora majú aj Malacky, mesto len v tomto roku implementuje projekty za 6,5 milióna európskych peňazí. Dokončilo podzemnú garáž, v plnom prúde je stavba športovej haly a teraz získalo 1,3 milióna eur na pešie zóny a cyklistický koridor. Juraj Říha, dobrá práca,“ – ocenil rozvoj mesta predseda BSK Juraj Droba.

Námestie

Priamo v centre mesta vznikne pešie námestie. Nachádzať sa bude nad čerstvo dokončenou podzemnou garážou. Mesto na projekt získalo milión eur z eurofondov.

Peší a cyklistický koridor

Vyrastie pred športovou arénou. Mesto na realizáciu projektu získalo financie z eurofondov. Už čoskoro sa teda môže začať výstavba.

Športová aréna

Samotná výstavba športovej arény napreduje. Po dokončení základov sa začne odlievať železobetónový skelet a následne na jar budú montované konštrukcie oboch hál.