V pondelok 30.10.2023 sa žiakom začínajú jesenné prázdniny

580

V pondelok (30. 10.) sa začínajú jesenné prázdniny pre žiakov základných a stredných škôl, čo sú prvé prázdniny v tomto školskom roku. Do školy sa vrátia vo štvrtok 2. novembra.

Po jesenných prázdninách si školáci budú môcť znova oddýchnuť počas Vianoc. Posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami je v piatok 22. decembra. Učiť sa opäť začnú v pondelok 8. januára nasledujúceho roku.

Jarné prázdniny absolvujú ako prví žiaci z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja od 19. do 23. februára. Po nich budú nasledovať žiaci z Košického a Prešovského kraja, ktorí si oddýchnu od 26. februára do 1. marca. Voľno si poslední užijú žiaci z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja v termíne od 4. do 8. marca.

Pred letnými prázdninami budú mať žiaci voľno počas veľkonočných prázdnin. Tie trvajú od 28. marca do 2. apríla. Do školských lavíc sa vrátia v stredu 3. apríla.

Ako odmenu za svoje úsilie budú mať školáci dva mesiace voľna v lete od 1. júla do 1. septembra.

Harmonogram prázdnin je k dispozícii na webovej stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Zdroj: TASR