V septembri bude v Karlovej Vsi nové hokejbalové ihrisko

1148

Realizácia nového hokejbalového ihriska v areáli Základnej školy A. Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch sa začne v najbližších dňoch. Mestská časť Karlova Ves vo štvrtok odovzdala stavenisko zhotoviteľovi. Hotové má byť na začiatku nového školského roka.

Vo výberovom konaní na realizáciu projektu uspela spoločnosť Adara Slovakia. Športovisko bude vybavené časomierou i zastrešenými striedačkami, dostane tiež nový asfaltový povrch. Investícia do projektu, ktorý ráta aj s úpravami existujúcej zelene po obvode ihriska, predstavuje 51.909 eur s DPH.

„Verejnosť dlhodobo pociťovala nedostatok kvalitných verejných športovísk v Karlovej Vsi. Každoročne sa snažíme zmierniť tento hlboký deficit a ponúknuť ľuďom nové kvalitné priestory a možnosti určené na pestrejšie využitie voľného času,“ vysvetlila starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Vicestarosta mestskej časti Branislav Záhradník pripomenul, že po školskom bazéne, novej lodenici, multifunkčnom ihrisku a futbalovom ihrisku na Molecovej ulici ide o ďalší verejný priestor, ktorý bude komplexne obnovený. „Nové hokejbalové ihrisko by malo slúžiť nielen aktívnej hokejbalovej komunite v Karlovej Vsi, ale aj všetkým obyvateľom Dlhých dielov,“ povedal.

Za posledné obdobie Karlova Ves vybudovala novú plaváreň v ZŠ Alexandra Dubčeka, novú lodenicu v Karloveskej zátoke a vymenila trávnik a osvetlenie na futbalovom ihrisku na Molecovej ul. Okrem toho realizuje aj finančne menej náročné, no potrebné pravidelné modernizácie športových prvkov na jednotlivých športoviskách.

Zdroj: TASR, Karlova Ves