V školskom areáli v Záhorskej Bystrici pokračuje revitalizácia

974

Počas karanténneho obdobia sa v areáli školy v Záhorskej Bystrici zrealizovali dve nové detské ihriská s hernými prvkami, trampolínou, malou bežeckou dráhou ako aj šmykľavkou a dokončujú sa sadové úpravy.

Vymenil sa aj koberec na ihrisku s umelou trávou. Aktuálne sa realizuje dopravné ihrisko v tvare osmičky s prechodom pre chodcov a dopravnými značkami, ktoré by malo byť hotové do polovice júna.

Zároveň sa začali práce na vybudovaní basketbalového ihriska, ktoré bude z brúseného betónu. Začne sa aj s výstavbou tartanového bežeckého oválu s doskočiskom, ktorý bude mať štyri šprintové dráhy a dve bežecké. V pláne je aj osadenie fixného ping-pongového stola a zo strany od Hargašovej ulice pribudne aj nové oplotenie.

S novým školským rokom 2. septembra sa tak nielen deti ale aj obyvatelia Záhorskej Bystrice môžu tešiť na nový areál.

Predpokladané skutočné náklady sa pohybujú na úrovni 220.000 až 250.000 eur, závisieť budú aj od toho, či sa podľa vývoja príjmov zrealizujú všetky plánované práce, týkajúce sa i výsadby a úpravy zelene a mobiliáru. Záhorská Bystrica dostala na revitalizáciu športového areálu 140.000 eur v rámci dotačného balíka, ktorý vláda schválila na konkrétne projekty bratislavských mestských častí počas výjazdového rokovania kabinetu na konci novembra 2019.

Zdroj: Záhorská Bystrica