Staré Mesto podpísalo memorandum s Biomedicínskym centrom SAV

1013

Veda v Starom Meste. Staré Mesto podpísalo cenné memorandum o spolupráci s Biomedicínskym centrom Slovenskej akadémie vied. Jeho predmetom je spolupráca v boji s pandémiou.

„Biomedicínske centrum SAV v súčasnosti realizuje niekoľko výskumov v súvislosti s ochorením COVID-19, vrátane vývoja klinicky relevantných virologických testov,“ informovala riaditeľka centra Silvia Pastoreková.

„S biomedicínskym centrum SAV sme sa dohodli na spolupráci pri realizácii vedeckých projektov aj pri ďalšom všeobecne prospešnom využití dát získaných pravidelným testovaním obyvateľov na území Starého Mesta,“ upresnila starostka Zuzana Aufrichtová.

Záleží nám na tom, aby zamestnanci naši škôl a škôlok boli v bezpečí aj po spustení prezenčnej výuky. Súčasťou memoranda je aj otestovanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov školských zariadení v Starom Meste. Počas covid skríningu tento víkend môžu využiť možnosť bezplatného PCR testu, klasického aj zo slín „kloktací“, ktorý vyvinuli slovenskí vedci, virológ Boris Klempa a biochemik Pavol Čekan.

Zdroj: Staré Mesto; Foto: Barbora Jančárová, TASR