Veľa zelene a dva nové pavilóny. Základy na ružinovskej ZŠ Medzilaborecká sú hotové

1124

Na základnej škole Medzilaborecká okrem zelene začínajú vyrastať aj dva nové pavilóny. Ak chodíte po Drieňovej okolo, určite ste si všimli, že základy sú hotové a do výšky sa už ťahá aj hrubá stavba. Na tento projekt sa mestskej časti Ružinov podarilo získať eurofondy vo výške 2,7 milióna eur.

„V každej inej obci by to bola plnohodnotná nová základná škola. U nás to je “len” rozšírenie existujúcej, ale o budovu s kompletnými 9 triedami, plus ďalšie menšie odborné učebne) a o druhý pavilón s modernou telocvičňou. Už k septembru by sme tak mali mať výrazne viac miesta pre naše deti,“ priblížil starosta Ružinova Martin Chren.

Mestskej časti sa podarilo vysúťažiť skvelú cenu, ale medzičasom objektívne prudko stúpli stavebné náklady. „Intenzívne komunikujeme s dodávateľom, aby sme dokázali šetriť a nemuseli veľa doplácať. Jedným zo spôsobov je, že nosná konštrukcia vzniká stovky kilometrov za hranicami, v lacnejšej krajine, a k nám sa priváža a montuje sa tu dohromady. Hrubá stavba by aj vďaka tomu mala byť dokončená veľmi rýchlo,“ dodáva starosta. K 1. septembru by už pavilón s triedami mal byť otvorený.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova