Viac ako 40 koncertov a hudobná konferencia pod jednou strechou. Sharpe festival bude už tento víkend

1051

Medzinárodný hudobný festival a konferencia SHARPE sa bude konať už tento víkend. Dvojdňové podujatie prinesie 3. a 4. septembra do bratislavskej Novej Cvernovky viac ako 40 koncertov na 6 pódiách, interpretov a hudobných profesionálov privíta z viac ako 15 krajín.

Dramaturgia festivalu dáva priestor tým najsviežejším hudobným projektom rôznych žánrov zo Slovenska aj zahraničia. V úvodnom dni návštevníkov čakajú koncerty domácich Isobutane, Edúv Syn, Stroon či Lomnické Čháve, ale tiež český elektronický producent HRTL, litovské power girl trio shishi alebo maďarský math-rock Kytaro. Sobota bude patriť luxemburskej pesničkárke C’est Karma, poľským avant-rockerom Javva alebo španielskym Pódium. Domácu scénu zastúpia Bulp, Queer Jane, Raptor Koch, I Am Planet a mnohí ďalší. Súčasťou hudobného programu budú tiež akustické koncerty vopred neoznámených interpretov pod hlavičkou In Between Books. Párty koncept Nočná sa počas sobotňajšej noci zhostí Underground stagu, na ktorý prinesie techno a temnú elektroniku.

Okrem návštevníkov sa interpreti môžu ukázať zároveň pred profesionálmi z hudobného biznisu. Hudobná konferencia otvorí na SHARPE aktuálne témy formou prednášok, panelových diskusií, workshopov či osobných stretnutí. Za účasti bieloruských predstaviteľov rady pre kultúru sa bude hovoriť o krehkosti slobody a vplyve politických pomerov v krajine na kultúrny život. O tom, ako si vedia navzájom pomôcť hudba a mesto budú diskutovať Matúš Vallo a prvý amsterdamský nočný primátor Mirik Milan.

Hosťami hudobnej konferencie budú okrem iných Anne Haffmans z britského vydavateľstva Domino Records či agentka Beckie Sugden z ICM Partners, ktorá spolupracuje s menami ako Anderson.Paak, Noname alebo Playboi Carti. Témami budú úloha hudobných agentov, budúcnosť vydavateľstiev, alebo čo môže hudobný priemysel spraviť tvárou v tvár klimatickej zmene. Chýbať nebudú listening session a speed-meeting session so zástupcami zahraničných festivalov a bookingových agentúr.

Návštevníci sa musia pri vstupe preukázať potvrdením o očkovaní alebo negatívnym výsledkom testu na COVID-19. Otestovať sa bude možné bezplatne aj pri vstupe na festival vďaka partnerovi bezpečnosti Vacuumlabs.

Bicyklom na Sharpe!

Návštevníkov tiež vyzývajú nechať autá zaparkované doma a na festival prísť na bicykloch, pre ktoré bude v areáli Cvernovky pripravené plnohodnotné parkovisko. Iniciatíva Bicyklom na Sharpe!, pripravená v spolupráci s Európskou komisiou a Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva je tak symbolickým indikátorom, že festivaly sa dajú organizovať aj s minimálnym dopadom na životné prostredie.

Časový harmonogram koncertov a rozpis programu konferencie nájdete na webe.

Zdroj: ts