VIDEO: Stredoškolákom sme usporiadali Župný športový deň

1981

Futbal, florbal, volejbal, plážový volejbal, atletika a vedomostná súťaž – to boli disciplíny, v ktorých si dnes zmerala sily takmer tisícka žiakov zo župných stredných škôl. Druhý ročník podujatia Župný športový deň pre stredoškolákov zorganizoval v spolupráci s partnermi Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na športoviskách Mladej Gardy. Podporiť ich prišli aj bratia Peter a Pavol Hochschornerovci či bývalý hokejový reprezentant Miroslav Šatan.

„Aj takýmito podujatiami chceme ukázať, že nám záleží na tom, aby mladí ľudia športovali. Viac športu a pohybových aktivít vráti deťom opäť fyzickú a duševnú pohodu. Je tiež východiskom z narastajúcej obezity. Teším sa, že sa začínajú postupne napĺňať futbalové štadióny, športové haly a že aj ľudia sa už vracajú viac k športovaniu,“ povedal Juraj Droba, predseda BSK.

Miro Šatan

Prvý ročník organizoval samosprávny kraj v roku 2019 a zapojené boli vtedy všetky školy z Bratislavského kraja. Minulý rok sa podujatie nekonalo z dôvodu opatreniam proti pandémii. Teraz sme sa síce k podujatiu vrátili, ale z dôvodu protipandemických opatrení sme museli kapacitu obmedziť. Preto sme pozvali len naše župné školy. Verím, že do budúcna by sme to opäť rozšírili na všetky školy v Bratislavskom kraji, aby z toho bolo veľké celobratislavské podujatie,“ ozrejmil Juraj Droba.

Peter a Pavol Hochschornerovci

Do druhého ročníka sa prihlásilo vyše 850 nominovaných žiakov z 36 župných stredných škôl, ktorí súťažili v šiestich disciplínach. Športovisko Mladej Gardy bolo rozdelené do troch samostatných sektorov. Cieľom bolo podporiť mladých ľudí, aby sa viac hýbal, športovali, aby sa stretávali žiaci z rôznych škôl a nadväzovali vzájomné kontakty, ale aj priniesť takéto podujatia na školské ihriská.

Župan Juraj Droba.
Župan Juraj Droba

„Odozva zo škôl je veľmi dobrá a na podujatie sa tešili. Záujem bol väčší ako sme mohli v rámci kapacitných obmedzení uspokojiť. Sme radi, že naše školy podporujú športovanie svojich žiakov a motivujú ich k sebarealizácii a prekonávaniu samých seba,“ dodala Jana Zápalová, riaditeľka Odboru školstva, mládeže a športu BSK.

BSK ako zriaďovateľ stredných škôl vytvára podmienky pre šport, či už v podobe rekonštrukcie telocviční, vonkajších športových areálov, ktoré následne otvára verejnosti či podpory podujatí.