Víťazom ČSOB Bratislava Marathonu sa stal Ukrajinec Ivaňuta

1181
Štart 17. ročníka ČSOB Bratislava marathon 3. apríla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

V súťaži žien bola najlepšia Ukrajinka Julija Tarasovová.

Víťazom 17. ročníka ČSOB Bratislava Marathonu sa stal v kategórii mužov Ukrajinec Taras Ivaňuta s časom 2:27:03 hodiny. So stratou vyše desať minút prišiel do cieľa Gabriel Švajda z klubu AC Nové Zámky. Pódium doplnil Michal Šulja (Lesky’s Runners) s mankom +13:28 minúty.

V súťaži žien bola najlepšia Ukrajinka Julija Tarasovová s časom 2:54:53. Napínavý súboj o druhé miesto zviedli Nikola Čorbová, ktorá získala striebornú pozíciu s náskokom štyroch sekúnd pred Ivanou Líškovou.

Dvadsaťdeväťročný Ivaňuta si o 2:22 min vylepšil osobný rekord, ktorý zabehol minulý rok na MMM v Košiciach. „V Bratislave žijem štyri roky, pracujem v automobilke. S behom som začal len u vás. Toto je moje druhé maratónske víťazstvo, vlani som triumfoval v Banskej Bystrici. Moja motivácia bola zlepšiť si osobný rekord. Podarilo sa mi to, ale chcel som bežať ešte rýchlejšie,“ povedal zverenec trénera Ivana Danečka podľa portálu atletika.sk.

Najrýchlejšia Slovenka Čorbová si vylepšila svoj osobný rekord spred šiestich rokov o vyše minútu. „Bol to náročný maratón, azda vo všetkom. Myslela som si, že pobežím tesne nad tri hodiny, s osobným rekordom som nerátala. Som milo prekvapená. Ukrajinka vyhrala zaslúžene, nemala som šancu,“ priznala vicemajsterka sveta v duatlone z minulej sezóny.

3. Petra Pukalovičová (SheRuns Bratislava) 1:24:59

Kompletné výsledky môžete nájst kliknutím NA TENTO LINK.

Svojich zástupcov mal aj Tím Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý sa umiestnil na 23. mieste z 209.