Všade dobre, na ulici najhoršie. Podporte s nami ľudí bez domova symbolickou „prespávačkou“

1240
Takto vyzerala prespávačka vo Svoradovom parku v roku 2019. Foto: Facebook DEPAUL SLOVENSKO
Takto vyzerala prespávačka vo Svoradovom parku v roku 2019. Foto: Facebook DEPAUL SLOVENSKO

Vo štvrtok 23. septembra vás pozývame na unikátne podujatie Sleep out, ktoré organizuje nezisková organizácia Depaul Slovensko spoločne s časopisom .týždeň. V Čitárni u červeného raka spoločne podporíme ľudí bez domova, pridajte sa k nám.

Depaul Slovensko je najväčšia nezisková organizácia v Bratislave, ktorá sa stará o ľudí bez domova už viac ako 15 rokov. Podporte ich aj vy svojou účasťou na unikátnom podujatí Sleep out – večera venovaného ľuďom bez domova. „Budeme veľa hovoriť o našich príbehoch, ale bude to i večer plný peknej hudby a zaujímavých hostí. Je na vás, či sa len zastavíte, alebo s nami v čitárni i priamo prespíte, budeme sa na vás tešiť.“

O každodennej pomoci ľuďom bez domova, aj o nich samotných, ale aj o motivácii pomáhať, sa budeme rozprávať v letnej čitárni U červeného raka 23.9.2021 v čase od 18:00 do 22:00. Hudobnými hosťami večera budú Vrbovskí víťazi a Neha. Súčasťou bude i diskusia v spolupráci s Michalom Oláhom z Týždňa na tému Pozitíva pandémie. Pozvánku do diskusie prijali Lucia Pašková z iniciatívy Kto pomôže Slovensku, Prof. MUDr. Vladimír Krčméry a pracovníčka z Nocľahárne sv. Vincenta Mária Tóthová.

Výnimočným bonusom na tohtoročnom Sleep oute bude workshop vedený klientmi z Útulku sv. Lujzy de Marillac. Klienti počas večera ukážu výrobu bezodpadových podpaľačov, ktoré tvoria sami len s pomocou kolegov.

Sleep out je koncept vytvorený v zahraničí, s myšlienkou strávenia jednej noci vonku za účelom podpory práce s ľuďmi bez domova. Dokážete vydržať jednu noc v podmienkach, v ktorých ľudia bez domova prežíjavú dlhé týždne, mesiace či azda roky? Či už si myslíte, že je to jednoduché, alebo chcete prejaviť solidaritu týmto odvážnym gestom, budeme sa na vás tešiť!

Ak chcete prespať, vezmite si kvalitný spacák, teplé ponožky a oblečenie (ideálne termo) a termosku.

Opatrenia v súvislosti s pandémiou: Podujatie je otvorené v režime OSTRAŽITOSŤ a teda vstup je povolený všetkým osobám, avšak je povinný zoznam účastníkov. Taktiež je potrebné dodržiavať nariadenia platné v danom týždni pre mesto Bratislava. Nosenie rúška je povinné aj v exteriéri.