Vybavenosť takmer ako atletický štadión. Ružinovu sme odovzdali nové športovisko (video)

1286

Bežecký ovál, šprintérska rovinka, ihrisko pre skok do diaľky, do výšky, trojskok, vrh guľou, hod oštepom, diskom a kladivom. Tým všetkým sa pýši nový športový areál Strednej športovej školy na Ostredkovej ulici v Bratislave. Revitalizáciu realizoval Bratislavský samosprávny kraj za takmer 400 tisíc eur.

Z vlastných župných prostriedkov sme vybudovali ihrisko, ktoré má vybavenie takmer ako atletický štadión – chýba len vodná priekopa, výškarský sektor a skok o žrdi. Táto škola vychovala desiatky úspešných športovcov vrátane olympionikov (Krnáč, Beňuš, Hrbatý) a športovisko určite prispeje k výchove nových talentov. Som tiež veľký fanúšik konceptu, v ktorom je život školy v symbióze s okolím a toto ihrisko sprístupníme na vybrané hodiny aj verejnosti. A vďaka modernému vybaveniu pre množstvo športov môže slúžiť na tréningy dokonca aj profesionálom. Veľká vec. Nové športové srdce Ružinova,“ hovorí predseda BSK Juraj Droba.

K dispozícii je bežecký ovál pre beh na 200 a 400m so štyrmi dráhami, kde sa dá behať aj prekážkový beh a šprintérska rovinka 50 a 100m so štyrmi dráhami. Ovál je neštandardnej dĺžky, má 230m a trate sú z tartanového povrchu. Súčasťou je aj ihrisko pre skok do diaľky, do výšky, trojskok s pieskovými doskočiskami, ako aj ihrisko pre vrh guľou, hod oštepom, diskom a kladivom.

„Bezmála štyridsať rokov sme tu mali škvárové ihrisko, ktoré už neplnilo účel. Nemali sme doskočištia, ani klietku pre vrhacie disciplíny. Teraz sa to zmenilo. Odbremení nás to od cestovania za tréningovým procesom mimo školy od jari do jesene. Ušetríme čas a aj prostriedky za prenajímané športoviská,“ ozrejmila riaditeľka SŠŠ Zuzana Matoušková.

Záujem o šport je veľký, čoho dôkazom sú aj tohtoročné prijímacie skúšky na športovej škole. Záujemcov bolo viac ako kapacita. Škola má v súčasnosti 400 žiakov. BSK má ešte v pláne zrevitalizovať osvetlenie atletického štadióna a vybudovať kamerový systém pre dohľad nad areálom.

Pozrite si všetky fotografie z otvorenia športoviska.