Poklady Veľkomoravskej ríše a destinácia Danube Islands. Vyberte sa tematickými cestami nášho kraja

1204

Európu pretínajú tematické cesty plné histórie a zážitkov. Prejdite si úseky, ktoré vedú naprieč Bratislavským krajom. Vo videu vám predstavíme dve krásne tematické cesty. Prvá vás zavedie do minulosti a za kultúrou a druhá je spojená s oddychom.

Na úpätí Malých Karpát, nad malebným Svätým Jurom, ležia pozostatky Veľkomoravskej ríše. Hradisko Neštich je súčasťou Cyrilometodskej cesty, ktorá sa len nedávno stala Európskou kultúrnou cestou a v našom kraji má sedem zastávok, ktoré nesú odkaz vierozvestcov. Okrem Neštichu vás zavedie na hrad Devín, do Marianky, ku Katedrále sv. Martina či Kostolu sv. Cyrila a Metoda a na Kalváriu. Projekt je spolufinancovaný z programu INTERREG V-A a spolupracujú na ňom Slovensko a Česká republika.

Vďaka slovensko-maďarskému projektu Bike & Boat ožíva destinácia Danube Islands – Dunajské ostrovy. Povodie Malého a Mošonského Dunaja môžete objavovať na splavoch, cyklovýletoch či turistike. Medzi obľúbené atrakcie patria vodné mlyny a v oblasti môžete pozorovať mimoriadne vzácnu faunu a flóru.

Video vzniklo pri príležitosti Dňa európskej spolupráce, ktorý nám pripomína skvelé cezhraničné projekty, ktorých sme súčasťou. Túto iniciatívu koordinuje program spolupráce INTERACT a jeho riadiacim orgánom je Bratislavská župa. V sérii videí vám postupne predstavujeme, čo sme spoločne s partnermi vybudovali a čo chystáme.

Vinohradníctvo a vinárstvo

Cyklomosty, ktoré nás spájajú s Rakúskom

Marianka
Marianka
Kaštieľ, Bernolákovo
Kaštieľ, Bernolákovo
Mlyn Dunajský Klátov
Mlyn Dunajský Klátov