Vydajte sa naprieč zážitkom

1494

Náš región zdobia vinohrady, malokarpatské lesy, hrady a zámky a mnoho ďalších pokladov. Pomôžeme vám ich objaviť.  

Kam vyraziť v Bratislavskom kraji? Ľahká a zároveň ťažká otázka. Ľahká preto, lebo možností je veľa a ťažká zase preto, lebo z toho množstva rôznorodých ponúk nie je jednoduché si vybrať. Bratislavský kraj má všetko, teda okrem mora. Môžete spoznávať históriu regiónu a jeho pamiatky, vychutnávať si prírodné krásy, venovať sa turistike a cykloturistike, vodným športom či užiť si malebné vínne cesty a chutnú gastronómiu.

Náš prvý tip na výlet začneme históriou a zavedieme vás do obce Častá. Práve tam stojí asi najznámejší hrad po Bratislavskom hrade a hrade Devín – hrad Červený Kameň, ktorý je zasadený do malebného lesného prostredia. Poprechádzať sa môžete po hradnom areáli a nazrieť môžete aj do hradnej expozície.

Z obce, ktorá vznikla ako podhradie hradu Červený Kameň, sa potom môžete vydať naprieč ďalším dobrodružstvám. V okolitej prírode nájdete množstvo turistických trás, cyklotrás a náučných chodníkov a oddýchnuť si môžete v lokálnych vinárstvach a gurmánskych reštauráciách.

Pretože ako jedna z vinohradníckych oblastí Slovenska má Malokarpatský región naozaj čo ponúknuť. Naplánovať si môžete výlet medzi svätojurskými vinohradmi so safari autom, užiť si zážitkové degustácie priamo vo vinohrade alebo v krásne upravených historických vínnych pivniciach.

Zažite nezabudnuteľné chvíle v korunách stromov

Ak máte dušu dobrodruha, prenocujte v domčeku na strome. V Bratislavskom kraji ich nájdete hneď niekoľko a jeden čarovný pod bratislavským Kačínom. V tejto trendovej drevostavbe nájdete zaručený pokoj a bližšie spoznáte tajomstvá prírody. Ak chcete vidieť, ako vyzerá domček zvnútra, pozrite si naše video.

A tu je pár ďalších záberov z kraja:

Hrad Červený Kameň
Hrad Červený Kameň – nádvorie
Plavecký hrad
Stupavský kaštieľ
Svätojurské vinohrady
Cyklotrasy vedú aj cez krásne vinice
Cyklotrasy pozdĺž Dunaja
Cyklotrasa pri Šúrskom kanáli
Pezinské vinobranie
Slnečné jazerá
Račianske vinobranie