Vysoká chorobnosť zatvára školy a škôlky aj v Petržalke

673
Zdroj: Petržalka
Zdroj: Petržalka

K zatváraniu niektorých základných škôl a materských škôl pre vysokú chorobnosť pristupuje aj bratislavská Petržalka. Kým v základných školách sa chorobnosť vyšplhala v priemere na približne 44 percent, v materských školách sa nachádza na zhruba 60 percentách a stúpa. Informuje o tom mestská časť.

Od stredy sú zatvorené materské školy Holíčska 50 a Ševčenkova. Od štvrtka do piatka (15. – 16. 12.) budú zatvorené aj ďalšie dve škôlky, a to Bohrova a Gessayova 2. Do pondelka (19. 12.) budú zatvorené aj škôlky na Rovniankovej a Haanovej ulici.

„Materské školy pri ZŠ Tupolevova, Turnianska a Nobelovo námestie sú nateraz v prevádzke,“ podotýka samospráva. V prípade základných škôl bude do piatka prerušená prevádzka na Holíčskej, Prokofievovej, Tupolevovej, Černyševského a Lachovej ulici. Tri z nich, Tupolevova, Lachova a Černyševského, majú dištančné vzdelávanie. Žiaci ZŠ Budatínska majú do 16. decembra udelené riaditeľské voľno. „Stav v našich školských zariadeniach budeme aj v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Bratislava naďalej dôkladne monitorovať,“ doplnila mestská časť.

Zdroj: TASR