Výstava na Nábreží ukazuje, ako čelíme neznámemu

847

“Rozsah toho, čo sa okolo nás neustále deje je pre mňa stále ťažké pochopiť. Od samotného začiatku ma zaujímalo, ako pandémia rezonuje v spoločnosti a ako sa odzrkadlí na životoch ľudí,” približuje tému svojej výstavy Zatvorené pracoviská: čelíme neznámemu Maryna Syrovatka. Fotografie rodáčky z Ukrajiny, ktorá na Slovensku žije a pôsobí od roku 2015, si môžete pozrieť bezpečne, v exteriéri, na Vajanského nábreží.

Výstava Zatvorené pracoviská: čelíme neznámemu je ďalším z podujatí, ktorým sa Staré Mesto organizuje sa koná pod záštitou starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej a potrvá do polovice mája.

Maryna Syrovatka (1977) sa narodila na Ukrajine, na Slovensku pôsobí a žije od roku 2015. Základy analógovej fotografie a postprocesu sa naučila od rodičov, no fotografii sa začala intenzívne venovať až v roku 2014, keď svoju vášeň povýšila nad kariéru právničky. Jej práce je možné vidieť aj na platformách PhotoVogue či IconicArtist Magazine. Niekoľko jej projektov získalo čestné uznanie v rámci International Photography Award 2019.

Zdroj: Staré Mesto; Foto: Barbora Jančárová