Výstavba nového cyklomosta cez rieku Moravu je vo finále

1470

Milovníci cykloturistiky a krásnej prírody, máte sa na čo tešiť! Už na jar pre vás otvoríme nový cyklomost cez rieku Moravu. Vďaka tomu vzniknú nové cyklistické trasy a spojenia na oboch rieky Moravy medzi Vysokou pri Morave, Devínskou Novou Vsou, rakúskou obcou Marchegg či zámkom Schloss Hof.

„Na projekt som veľmi hrdý. Nielen že cez rieku Morava prepojíme medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou cyklotrasou Kamp-Thaya-March, ale umožníme cyklistom i peším spoznávať krásy kraja a zaujímavých zákutí,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Nový most je realizovaný ako 5-poľová konštrukcia s rozpätím hlavného poľa 80 m a oboch predpolí 2×25 m. Maximálna výška pilierov je 17 metrov a po dokončení ostane minimálna plavebná výška 7 metrov. Celková dĺžka bude 270 metrov a šírka 4 metre.

Celkové náklady na projekt sú spolu 5.124.098,67 EUR s DPH. Bratislavská župa financuje 2.059.499,09 EUR s DPH. Projekt je financovaný z Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko.

Foto: (BSK) Monika Kováčová a Michal Feik

Ďalšie fotografie si môžete pozrieť kliknutím NA TENTO ODKAZ.
Fotografie z osádzania hlavnej konštrukcie SÚ TU.

VIAC INFORMÁCIÍ O PROJEKTE: tu