Začala sa výstavba prestupného terminálu vo Vrakuni

5576
Začiatok výstavby terminálu vo Vrakuni

Výstavba bude trvať do leta 2024.

Nová železničná zastávka Vrakuňa nahradí súčasnú provizórnu rovnomennú zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Zastávka Vrakuňa je jedným z tzv. terminálov integrovanej osobnej prepravy (TIOP), o vybudovaní ktorých sa hovorí už desaťročie. Nachádzať sa bude v tesnom susedstve súčasného obratiska autobusov a trolejbusov Čiližská na Dolných honoch, čím sa zabezpečí jednoduchý prestup medzi vlakmi a MHD.

Nástupná zastávka Čiližská pre autobusy a trolejbusy bude posunutá zo súčasnej polohy do novej polohy oproti súčasnému výstupišťu trolejbusov. K obom koncom nástupišťa novej zastávky budú vybudované chodníky od Dvojkrížnej ulice. Zastávka bude vybavená aj prístreškami pre bicykle.

Pozrite si video:

Fotogaléria:

Kvôli výstavbe terminálu bola v úseku Bratislava Nové Mesto – Podunajské Biskupice od 23. októbra úplne vylúčená železničná doprava. Výluka potrvá do 9. decembra 2023. Všetky vlaky na tomto úseku budú nahradené autobusmi. Autobusy budú premávať medzi stanicami Podunajské Biskupice a Bratislavou Novým Mestom, denne v hodinových intervaloch, ktoré budú doplnené v dopravnej špičke do 30 minútového intervalu.

Autobusy budú naviazané na príchody a odchody vlakov smer Dunajská Streda a Komárno v ŽST Podunajské Biskupice. Maximálny čakací čas na vlaky zo smeru Komárno bude 20 minút, pre zabezpečenie obratu autobusov v ŽST Bratislava Nové Mesto.

Kompletný fotoalbum si môžete pozrieť kliknutím NA TENTO ODKAZ.

Foto: Monika Kováčová a Michal Feik / BSK