Záchytné parkoviská v Bratislave umožňujú bezpečný a pohodlný prístup do centra

703

Najpohodlnejšia a najrýchlejšia preprava po meste je verejnou dopravou. Najmä s príchodom nového školského roka a vrátenia sa ľudí do zamestnaní a žiakov do škôl, sa o tom presvedčí množstvo šoférok a vodičov, stojacich v zápchach.

Mesto preto naďalej pracuje na otváraní nových záchytných parkovísk, ktoré majú ľuďom uľahčiť dochádzanie za prácou alebo vzdelaním. Aby boli autá počas dňa v bezpečí, tak parkoviská pravidelne kontrolujú hliadky mestskej polície.

Cieľom takzvaných Park and Ride parkovísk je znížiť množstvo individuálnej automobilovej dopravy smerujúcej do centra mesta a rezidenčných zón a umožniť návštevníkom zaparkovať priamo pri mestskej hromadnej doprave, ktorá ich pohodlne dovezie až do centra mesta.

Takéto parkoviská nájdu návštevníci na Komisárkach, Macharovej, pri Cintoríne Vrakuňa, na Jasovskej alebo na Černyševského. Mesto zároveň pripravuje ďalšie parkovacie plochy a domy a to na Janíkovom dvore, pri ZOO, Jurajovom dvore a Zlatých pieskoch. „Všetkým návštevníkom a návštevníčkam hlavného mesta odporúčame takéto parkovanie využiť a vyvarovať sa pokút za nesprávne parkovanie, stresom zo zápch alebo z hľadania parkovacích miest v centre mesta a v rezidenčných zónach,“ dodáva bratislavská Mestská polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: Mestská polícia Bratislava