Začnite týždeň „Na mol“: Divadlo Aréna pozýva do bytu, v ktorom sa všetko točí

935

Pozývame vás do divadla na horkú komédiu o štyroch starších dámach a byte, v ktorom sa všetko točí.

Župné Divadlo Aréna na brehu Dunaja patrí medzi najstaršie a rozhodne najkrajšie. Príďte sa pohodlne usadiť a nechať sa vtiahnuť do príbehu našimi brilantnými hercami.

Komédia dánskych autorov Mogensa Rukova a Thomasa Vinterberga s názvom NA MOL nás zavedie do veľkomestského sveta, do bytu, „v ktorom sa všetko točí“. „Čo asi robia udržiavané a perfektne nalíčené dámy v pokročilom veku, ktorým zomreli či utiekli manželia a deti sú dávno z domu? Oddávajú sa predovšetkým alkoholu – rozprávajú sa, zabávajú, tancujú, spievajú až kým do bytu nevtrhne syn jednej z nich, ktorý dá svojej matke podmienku – buď prestane piť alebo nikdy viac neuvidí jeho ani svoje vnúčatá.“

Hra slávi veľký úspech na európskych javiskách, naposledy na scéne viedenského Kammerspiele der Josefstadt. Rovnako ako ostatné tituly v repertoári Divadla Aréna, aj hra NA MOL je výnimočná. Divákov prekvapí návratom ku koreňom divadelnej histórie, kedy boli výlučne muži na javisku ženami.

V réžii Juraja Bielika, v skvelom hereckom obsadení, NA MOL si môžete pozrieť 24.5.2021 (pondelok) o 19:00 v Divadle Aréna.

Hrajú: Gregor Hološka, Peter Trník, Ján Jackuliak, Ondrej Antálek, Matúš Kvietik

Nezabudnite, že pri návšteve divadla je nutné mať respirátor a použiť dezinfekciu.