Záhrada v modranskom kaštieli sa opäť môže pýšiť svojou krásou. Príďte sa prejsť jej zákutiami

2294

Kedysi spustnutá záhrada pri modranskom kaštieli prešla komplexnou rekonštrukciou. Práce realizoval Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý jej prinavrátil nielen krásu, ale aj historickú hodnotu. Pri príležitosti národného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad do nej môže nazrieť aj verejnosť, a to v sobotu 8. júna 2024 od 15:00 do 21:00 hodiny.

„Teším sa, že aj s obnovou záhrady sme na konci. Po zrekonštruovanom modranskom kaštieli je to ďalšie miesto, ktoré bude slúžiť ako oddychové a kultúrne miesto tak pre obyvateľov Modry, ako aj návštevníkov. Budú sa tu môcť stretávať na rôznych podujatiach, tvorivých dielňach, ochutnávkach, seminároch a pri iných komunitných príležitostiach alebo si len tak posedieť v záhrade a oddychovať,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Návštevníkov čaká v sobotu pestrý program. Malých zabavia divadielka, workshopy, tvorivé dielničky, knižný kútik či parkové aktivity a hry. Väčších potešia hudobné vystúpenia. Atmosféru v záhrade bude spríjemňovať kapela Funny Fellows a na nádvorí kaštieľa pod majestátnym platanom bude v podvečer znieť jazz v podaní kapely La Jana & Her cats. Chýbať nebude ani gastro zóna od lokálnych prevádzok, ochutnávka vína od miestnych vinárov či predaj byliniek a kvetov. Pripravená je aj komentovaná prehliadka záhrady.

Koncept podujatia je zameraný na klímu a enviro tému. Snahou je prezentovať rozdiel medzi mestským parkom a lesom a odovzdávať poznatky mladším generáciám. Preto jedným z hlavných programov sú práve divadelné vystúpenia pre deti, ktoré sa týmto témam venujú.

Príďte stráviť príjemné popoludnie v záhrade pri modranskom kaštieli. Tešíme sa na vás.

Fotogaléria Kaštieľskej záhrady v Modre