Zber kuchynského bioodpadu spustia onedlho aj v Novom Meste a Rači

672

So zberom kuchynského bioodpadu sa v Bratislave postupne v lete začne aj v mestských častiach Nové Mesto a Rača. V septembri a októbri bude nasledovať mestská časť Staré Mesto. Informovali o tom z bratislavskej mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).

Nádoby a kompostovateľné vrecká na zber budú v Novom Meste distribuovať od 18. júla do 13. augusta. Prvý odvoz je naplánovaný v týždni od 1. augusta pre bytové domy a v týždni od 15. augusta pre rodinné domy. V Rači budú nádoby a kompostovateľné vrecká rozdávať od 15. do 27. augusta. Prvý zvoz je naplánovaný v týždni od 29. augusta. So zberom kuchynského bioodpadu sa následne začne aj v centrálnej bratislavskej mestskej časti Staré Mesto. Distribuovať nádoby a kompostovateľné vrecká bude OLO verejnosti od 5. do 27. septembra. Prvý odvoz odpadu bude v týždni od 12. septembra pre rodinné domy a v týždni od 3. októbra pre bytové domy.

Kuchynský bioodpad je potrebné začať zbierať jeden týždeň pred prvým zberom. Presný harmonogram a viac informácií nájde verejnosť na webe OLO. Zber kuchynského bioodpadu bol v hlavnom meste pilotne spustený minulý rok v októbri v Lamači. Na jar sa tento rok pridali aj mestské časti Záhorská Bystrica, Karlova Ves, Dúbravka, Devínska Nová Ves, Devín, Petržalka a v týchto dňoch aj Ružinov. Do systému sa tento rok postupne zapoja aj ostatné bratislavské mestské časti. Bratislava má podľa zákona povinnosť na svojom území zaviesť oddelený zber kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu z domácností, a to najneskôr do 1. januára 2023.

Zdroj: TASR, Foto: olo.sk