Zmena dopravy v Senci. Jednosmerka na Školskej ulici

1609

Sú drobnosti, ktoré potešia a toto je jedna z veľkých „drobností“ pre dopravu v meste Senec. I keď je možné, že nie každému ľahodia jednosmerky, je to však  najjednoduchšia forma a v súčasnosti aj najlepšia a najlacnejšia zmena organizácie dopravy, ktorá pomáha vylepšiť dopravný kolaps nielen v Senci, ale aj vo svete. Okrem toho dáva priestor pre ďalšiu bezpečnú udržateľnú formu mobility, ktorá je veľmi potrebná nielen pre ľudí, ale aj pre životné prostredie.

A prečo to urobili?

  • V prvom rade kvôli bezpečnosti
  • Zavedením jednosmerky na Školskej ulici, sa vytvoril bezpečný priestor pre cyklistov a zrušili tým kolízne body na križovatke SNP a Školskej, ale i priamo na danej ulici
  • Znížili rýchlosť na 30km/h, čím zaviedli školské zóny v Senci, ktoré sú bezpečné pre žiakov, aby mohli chodiť do školy, konkrétne pre Gymnázium Antona Bernoláka
  • Vyznačením pruhu pre cyklistov zlepšujú cyklo-infraštruktúru. Má strategické napojenie a tým prispieva k rozvoju siete cyklotrás v Senci.
  • Zároveň vyznačili parkovacie miesta pre automobily a vyriešili aj neprehľadnú križovatku Lichnerova – Priemyselná – Štúrova – Vodná – SNP , čím ju sprehľadnili.

V Senci, teda treba dávať väčší pozor a nejazdiť po pamäti. Nejeden z nás sa spolieha nato, že túto cestu pozná a nepozerá na dopravné značky. Tu však naozaj pozor na jednosmerku.

Zdroj: FB Juraj Gubáni