Zostali sme v práci pre vás, vy zostaňte doma pre nás

3183
Zdroj: FB

Naši slovenskí zdravotníci upozorňujú na dôležitosť zodpovedného správania sa a zapojili do celosvetovej iniciatívy „Zostali sme v práci pre váš, vy zostaňte doma pre nás“.

Čakajú nás náročné dni, týždne až mesiace. V prvom rade s pandémiou koronavírus bojujú a zabezpečujú nám ostatným život lekári, zdravotné sestry, záchranári, laboranti, hasiči, policajti, lekárnici, predavačky a predavači v obchodoch. Títo ľudia pre nás zostali v práci.

Lekári, sestry ostatní zdravotní pracovníci zostávajú pri chorých za každých okolností. Títo ľudia naďalej ošetrujú úrazy, akútne stavy, zhoršujúce sa ochorenie nie len pre dospelých ale aj malé bábätká. Príchod chorôb si nevyberá ten správny čas a nedajú sa odložiť len tak na neskôr. Tak isto je to aj pri liečbe onkologických pacientov a chorých detí.

Nemajú možnosť ani čas sa báť, nemôžu zaváhať a nemôžu povedať nejdem, nechcem, neurobím.

Aby sa však dôkladne mohli starať o svojich pacientov, potrebujú byť zdraví. V posledných dňoch sme sa stretli s viacerými prípadmi, keď zdravotníci museli zostať v karanténe z dôvodu podozrenia na nakazenie novým koronavírusom. Ak ich vypadne viac, môže to spôsobiť výpadok celých oddelení a týchto ľudí nemáme kým nahradiť.

Pomôcť im môžeme aj my a veľmi jednoducho. Stačí, ak budeme dodržiavať všetky nariadenia a zostaneme doma. Prvýkrát môžeme pomôcť tým, že budeme sedieť doma.