Župa pokračuje v pomoci ľuďom bez domova

740
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.18.9″ custom_padding=“0|0px|0|0px|false|false“][et_pb_row _builder_version=“3.18.9″][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.18.9″ parallax=“off“ parallax_method=“on“][et_pb_text _builder_version=“3.18.9″]

Bratislavský samosprávny kraj vyzbieral pre Nocľaháreň a Útulok sv. Vincenta de Paul na bratislavských vianočných trhoch 511 eur. Za dobrovoľný príspevok si mohli návštevníci pochutnať na pomazánkových chlebíkoch, slanom aj sladkom pečive či horúcom punči. Cieľom bolo pomôcť ľuďom bez domova. To však teraz môže vďaka projektu „Adoptuj posteľ“ urobiť každý.

„Bol som sa tam pozrieť osobne a ten pohľad nenechá asi nikoho chladným. Každý z nás sa môže dostať do rôznych situácií, či už dobrovoľne alebo nedobrovoľne, preto by sme nemali byť ľahostajní. Som rád, že župa môže aspoň nejakou mierou pomáhať. Veľký obdiv a uznanie patrí najmä zamestnancom a dobrovoľníkom, ktorí ľuďom bez domova pomáhajú a starajú sa o nich,“ povedal predseda BSK Juraj Droba po návšteve Nocľahárne a Útulku sv. Vincenta de Paul.

Bratislavský samosprávny kraj pomáha však nielen pred Vianocami, ale počas celého roka. Už vo februári začala župa spoluprácu s Nocľahárňou a Útulkom sv. Vincenta de Paul, kedy študenti bratislavskej župnej Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v Bratislave nahradili výpadok dodávateľa chleba. Útulku a ľuďom bez domova tak zabezpečili prísun čerstvého chleba. Študenti vtedy napiekli vyše 4 000 chlebov. Občerstvenie na vianočných trhoch takisto zabezpečili študenti SOŠ Farského a na dobrovoľnom príspevku vyzbierali za celý deň vyše 500 eur.

Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul a Útulok sv. Vincenta de Paul poskytuje ubytovanie, stravu, hygienu aj sociálne poradenstvo ľudom bez domova. Denne pomáhajú až 250 klientom. Podporiť a pomáhať im však môže každý a to kedykoľvek. Stačí si za 9 eur mesačne adoptovať posteľ.

Viac informácií nájdete na webe https://www.depaul.sk/.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]