Župa spustila očkovanie. Prví klienti a zamestnanci župných zariadení sociálnych služieb sú už zaočkovaní

2692
Očkovanie je pre nás svetlo na konci tunela. Venujeme mu maximálnu pozornosť.
Očkovanie je pre nás svetlo na konci tunela. Venujeme mu maximálnu pozornosť.

V zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa včera rozbehlo očkovanie vakcínami proti pandémii Covid-19. Ako prví boli dopoludnia zaočkovaní klienti a zamestnanci DSS pre deti a dospelých Javorínska 7a a DSS Rozsutec v bratislavskom Lamači. Dnes sa očkovanie uskutoční v Centre sociálnych služieb Sibírka. Spolu ide o vyše 130 ľudí. 

„Je dôležité sa v aktuálnej situácii sústrediť na očkovanie. Som rád, že sa už začalo aj v zariadeniach sociálnych služieb, ktoré sa ukázali byť veľmi ohrozenou skupinou a v rámci bezpečnosti a ochrany zdravia je to priam nevyhnuté. Aj na župe venujeme tejto téme pozornosť, nakoľko je to svetlo na konci tunela. Budeme požadovať navýšenie očkovacích kapacít v Bratislavskom kraji, kde je o očkovanie zo strany občanov veľký záujem,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba

Prijímatelia sociálnych služieb v našich zariadeniach budú v čo najkratšej dobe postupne očkovaní.

V DSS Rozsutec bolo v priebehu včerajšieho popoludnia zaočkovaných 27 klientov a 4 zamestnanci. Očkovanie v DSS pre deti a dospelých na Javorínskej 7a sa dotklo 42 prijímateľov sociálnej služby a 30 zamestnancov.

Dnes čaká očkovanie aj Centrum sociálnych služieb Sibírka, kde vakcínu proti covid-19 dostane 32 klientov a 4 zamestnanci.

Očkovanie vykonáva výjazdová očkovacia služba (VOS), ktorá je zabezpečená lekárom, ako aj vakcínami. S celým procesom pomáhajú aj zdravotníci a administratívni pracovníci príslušných zariadení sociálnych služieb. 

Ďalšie župné zariadenia sociálnych služieb čakajú na termíny.