Župné divadlá otvárajú hľadiská

1457
Divadlo Astorka
Divadlo Astorka

Po uvoľnení opatrení vás s radosťou pozývame na predstavenia divadiel Aréna, Astorka a Bratislavského bábkového divadla.

Aj Bratislavská župa apelovala na vládu, aby bolo otváranie kultúry zmysluplné. Nesúhlasili sme s pôvodným návrhom obmedziť podujatia na 50 divákov bez ohľadu na kapacitu. Sme radi, že Ministerstvo kultúry SR svoje rozhodnutie prehodnotilo a po dlhšom čase sa herci postavia na dosky aj v našich župných divadlách. Pozývame vás podporiť umelcov a vychutnať si výborné predstavenia.

Divadlo Aréna

Budova na Tyršovom nábreží prechádza rekonštrukciou a dočasne môžete predstavenia navštíviť v režime OP na javisku Divadla Pavla Orságha Hviezdoslava a v kostole Klarisky. Najbližšie vás pozývame 24. januára na JÁNOŠÍK – príbeh vraha, 7. februára na VENUŠA V KOŽUCHU, 9. februára na ÍRSKU KLIATBU a 9. februára na ĽADVINU. Celý program nájdete na webstránke.

Ak máte zakúpené vstupenky na predstavenia, ktoré sa kvôli lockdownu neodohrali, môžete ich využiť v nových termínoch.

Divadlo Astorka Korzo‘90

V nových priestoroch divadla, v Štúdiu A2, si môžete 18. januára pozrieť predstavenie na motíve komiksového vydania knihy RUDO od Daniela Majlinga Láska. Prsty. Salman Rushdie. Groteskný príbeh Na koho to slovo padne odohrá divadlo 19. januára v pôvodných priestoroch a 21. januára vás pozývame na Shakespearovu komédiu Sen noci svätojánskej. Ďalší program nájdete tu.

Bratislavské bábkové divadlo

Bábkoherci vám zahrajú už túto sobotu. Na scénu sa po dlhom čase vráti Snehová kráľovná, veršovaná rozprávka od Hansa Christiana Andersena. Predstavenie je pre deti od troch rokov a uskutoční sa 15.1.2022 o 10.00 a 14.30 hodine v budove Radošinského naivného divadla na Záhradníckej ulici. Viac informácií a celý program nájdete na webstránke divadla.

Divadlo Ludus

V sobotu 15. januára začína hrať aj župné Divadlo Ludus. V Pistoriho paláci si môžete pozrieť predstavenie FRANKENSCHWEIN a od 25. januára v Divadle L+S Na západe nič nové. Celý program nájdete na webe divadla.