Ako rastie jedlo: Detský kurz pestovania a poznávania prírody

697

Vegget pestuje organicky a remeselne chutnú zeleninu, bylinky a kvety priamo vo Vajnoroch. Okrem predaja pre domácnosti a reštaurácie plánujú organizovať exkurzie a workshopy pre školy, či firmy. No a dlho snívaný prvý kurz pre deti na zeleninovej farme vo Vajnoroch sa im podarilo konečne zorganizovať.

„Čakali sme na tie ideálne lektorky, ktoré deťom nielen odovzdajú vedomosti formou praktických hier, ale hlavne povznesú ich záujem spoznávať živú prírodu. Sú to Zuzana Pastorková a Lucia Baľák Lukanova zo Živej Záhrady. Vieme, že to bude pre deti silný zážitok,“ priblížili. Kurz prebieha počas troch po sebe idúcich sobôt a začína už v sobotu 9.4. pre deti od 6 do 10 rokov. Prihlásiť sa a vybrať si môžete z dvoch časových variant:

  • dopoludnia od 9:00 do 12:00,
  • popoludní od 14:00 do 17:00.

Deti sa zoznámia so životom na zeleninovej farme. Priamo si vyskúšajú pestovanie zeleniny (vyhradený bude jeden 30 metrový riadok pre potreby kurzu) a naučia sa ako fungujú prírodné procesy. Pozrú sa aj na život v pôde cez mikroskop a ochutnajú čo to z aktuálnej ponuky čerstvej úrody. Na domov si zoberú kvetináč s vlastnoručne zasadenými rastlinkami a v priebehu sezóny budú mať možnosť vrátiť sa na farmu aby si vytrhli zeleninu z ich detského riadku.

Kurz si môžete objednať a zaplatiť cez e-shop.

Zdroj: Vegget