Bábkový Popolvár bude vo štvrtok online

709

Bratislavské bábkové divadlo bude pre vás opäť online. Pamätáte sa, ako ste ešte pred pandémiou navštevovali naše divadlo v nedeľu doobeda a vo štvrtok podvečer? Radi vám opäť spríjemníme chvíle v starých známych časoch, a to každú nedeľu od 10:30 a vždy vo štvrtok od 18:00.

Už vo štvrtok 8. 4. si budete môcť doma pozrieť inscenáciu Popolvár. Slovenskej klasiky sa ujali tvorcovia z legendárneho českého divadla Buchty a loutky. Nekonvenčne, s humorom a odvážne skombinovali dve verzie tohto príbehu: Popolvár hnusná tvár a Popolvár najväčší na svete. 

Popolvár? Škaredé káčatko medzi ľuďmi. A medzi Slovákmi. Dobšinského kultový príbeh o ufúľanom lenivcovi a jeho prerode na „najväčšieho na svete“. Ako je možné, že sa z hanby rodiny stane hviezda krajiny čo zachráni princeznú aj pred černokňažníkom a jeho neohraničenou mocou? Popolvár je záhadou. Alebo ani nie? Možno si len neveril a nikto neveril jemu. Dobrodružná bábková inscenácia o pohľade na samého seba ako aj iných, o sebavedomí, pýche a krivých zrkadlách. 

Vhodné pre deti od 3 rokov. Dĺžka predstavenia: 45 minút.

Vo štvrtok 8. 4. predstavenie sprístupníme od 18:00 do 22:00. Lístky bude možné zakúpiť do 21:00. Vstupenky sú v predaji na https://babkovedivadlo.maxiticket.sk/

Po zakúpení lístku obdržíte na mail jedinečný kód, ktorý vo vymedzenom čase môžete uplatniť k sledovaniu záznamu na https://maxiticket.video

Sledovanie bude možné zo SR, ČR a z krajín EÚ a Veľkej Británie.

Zdroj: Bratislavské bábkové divadlo