Otvárame už tretie očkovacie centrum, bude v Pezinku

3941

Po poliklinike v Karlovej Vsi a Veľkokapacitnom centre na Tehelnom poli otvárame už tretie očkovacie centrum.

Tretie očkovacie miesto župy vzniklo v Mestskej poliklinike Pezinok na Hollého ulici v ambulancii MUDr. Šimkovej. „Dávku AstraZenecy či Pfizeru vám už pichneme aj v Pezinku. Aj keď tie bratislavské naďalej slúžia pre celý kraj, obyvatelia z Malokarpatska to predsa len budú mať do pezinskej polikliniky bližšie. Okrem toho stále zvyšujeme tempo v našom Veľkokapacitnom centre. Dúfam, že čoskoro budú zaočkovaní všetci, ktorí chcú. Ďakujem primátorovi Pezinka, Igorovi Hianikovi, za spoluprácu a novému centru prajem úspešný štart,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Ide zatiaľ o pilotnú fázu, na základe ktorej sa potom nastaví ostrá prevádzka pezinského očkovacieho miesta. Očkovať sa bude piatky a to vakcínou AstraZeneca, potom soboty a pondelky vakcínou Pfizer. Očkovacie miesto bude zatiaľ k dispozícii nasledovne:

Piatok od 16:00 – do 19:00 hodiny

Sobota od 8:00 do 11:00 hodiny

Pondelok od 16:00 – do 19:00 hodiny

V registrácii sa nič nemení. Prihlasovanie sa záujemcov o očkovanie bude cez štátny systém Národného centra zdravotníckych informácií. BSK však vo svojom systéme na prihlasovanie sa náhradníkov rozšíril možnosť vybrať si očkovacie miesto. Stále však platí, že uprednostnení sú ŤZP a chronicky chorí pacienti.

Do zoznamu náhradníkov sa dá registrovať TU.

„Som veľmi rád, že vďaka spolupráci s BSK môže v okresnom meste Pezinok vzniknúť ďalšie očkovacie miesto. Očkovanie je cesta k slobodnému životu, aby sa mohla kultúra, či spoločenský život rozvíjať už v lete naplno. Preto ho odporúčam,“ uzavrel Igor Hianik, primátor mesta Pezinok.

Ak vám neprišla sms pozvánka na druhú dávku kliknite SEM

Informácie o novom očkovacom mieste nájdete TU.