Daniel Hevier „učí“ bez školy

2816

Na aktuálnu zložitú situáciu kvoli vírusu COVID-19 a z toho vyplývajúcich prísnych opatrení, ako napríklad zatvorenie školských zariadení, zareagovali aj niektorí naši umelci. Keďže učiť sa v domácom prostredí je po mnohých stránkach výhodou, jedným z negatívnych prvkov je strata motivácie a inšpirácie.

Aby sa tak nestalo, zmobilizovali svoje sily aj naši obľúbení tvorcovia. Jedným z nich je  slovenský básnik, prozaik, dramatik, scenárista, textár, výtvarník a autor literatúry pre deti a mládež Daniel Hevier. Je priekopníkom tvorivého písania na Slovensku, vedie početné workshopy pre školy a mládež a e-learningové tvorivé písanie online. Okrem toho získal tento rok od Bratislavského samosprávneho kraja aj Výročnú cenu Samuela Zocha.

Všetky svoje skúsennosti a nápady teraz zúžitkoval a spustil svoje youtubové vysielanie Daniel Hevier „učí“ bez školy. Každý deň ho bude napĺňať impulzami, nápadmi, inšpiráciami na domáce vyučovanie pre deti a študentov od 10 do 18 rokov. Cieľom je, aby deti užitočne využili čas, kedy nenavštevujú školu a využili ho pre svoj osobný rozvoj a rast. To všetko zábavno-náučnou formou.