Divadlo Aréna vytvorilo srdce obetiam covidu z tisícov živých kvetov

1787

Župné Divadlo Aréna a spoločnosť Kvety pre Vás sa rozhodli vytvoriť srdce z tisícov živých kvetov, venované obetiam covidu. Kvetinový aranžmán v areáli divadla je spomienkou na ľudí, ktorí boj s koronavírusom prehrali.

6. marca 2021 uplynul rok, kedy Slovensko zaznamenalo prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19. Odvtedy koronavírus nabral na obrátkach a jeho dôsledky ovplyvnili život každého z nás.

„Hovorí sa, že človek by sa mal vždy dívať do budúcnosti. Aj my sa v týchto pohnutých časoch musíme pozerať na to ako raz porazíme pandémiu covidu, naše životy sa opäť vrátia do normálu a zároveň počítať s tým, že svet sa zmení – snáď k lepšiemu. Ale tentokrát je našou povinnosťou urobiť výnimku a obzrieť sa do minulosti, ktorá po sebe zanechala viac ako 12 000 obetí. Našou povinnosťou je, aj v mene všetkých pozostalých, vzdať úctu im a ich životu. Vážime si prácu lekárov a zdravotníckeho personálu, riskujúcich svoje životy v boji s pandémiou, avšak táto chvíľa patrí obetiam pandémie covidu. Je nám cťou a sme veľmi radi, že sa nám za pomoci našich priateľov podarilo spoločnými silami vytvoriť toto srdce, živú spomienku práve na tých, ktorí už nie sú medzi nami“, povedal Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna.

Zľava Juraj Kukura, Katarína Kiss Vašáková a Juraj Droba.

Z tohto dôvodu sa spoločnosť Kvety pre Vás a Divadlo Aréna rozhodli vytvoriť srdce obetiam covidu z tisícov živých kvetov, umiestnené v areáli divadla.

„Srdce z tisícov živých kvetov pred župným Divadlom Aréna nám pripomína, koľko obetí nás pandémia stála. Myšlienky na viac ako 12 tisíc Slovákov, ktorí na vírus zomreli, s nami zostanú ešte dlho, ale toto je mimoriadne krásny a citlivý prejav úcty. Prosím, ak budete mať možnosť, choďte sa tam prejsť. Dúfam tiež, že tento symbol pomôže presvedčiť tých z vás, ktorí ešte váhate, či  sa zaočkovať. Je to skutočne jediná cesta von,“ povedal na mieste predseda BSK Juraj Droba.

Zľava riaditeľ divadla Juraj Kukura, župan Juraj Droba, vedúca oddelenia kultúry na župe Svetlana Waradzinová a riaditeľka firmy Kvety pre Vás Katarína Kiss Vašáková.

“Kvety pre Vás nie je len také obyčajné kvetinárstvo. Sme kvetinári srdcom i dušou a sme tu pre všetkých ľudí v rôznych životných situáciách. Nielen v radostných chvíľach ich života, ale aj ťažkých situáciách, kedy sa našimi kvetmi snažíme zmierniť bolesť či zármutok. Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť srdce z 12 000 živých kvetov. Je symbolom obetí koronavírusu, tých, ktorí už nie sú medzi nami, no navždy ostanú v našich srdciach. Veríme, že čoskoro budeme žiť naše životy ako predtým, a že naše kvety budú patriť len radostným a šťastným chvíľam“, doplnila Katarína Kiss Vašáková, CEO výkonná riaditeľka Kvety pre Vás.