Divadlo bez domova pozýva na divadelné predstavenie Daniila Charmsa “CIRKUS MADRAŠ”

682
Zdroj: Divadlo bez domova
Zdroj: Divadlo bez domova

Divadlo bez domova pozýva na sledovanie divadelnej hry Daniila Charmsa “CIRKUS MADRAŠ”, ktorú uvedie v stredu 25. januára 2023 o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave.

O čo bude divadelné predstavenie?

Podivuhodní klauni, extravagantní artisti aj šialené krotiteľky zvierat tvoria surrealistické panoptikum čudného cirkusu, do ktorého sa márne snaží dostať občan Nezbedkin – človek, ktorý nemá žiaden talent, iba priveľkú túžbu vystupovať v cirkuse.
Predstavenie je vhodné aj pre deti od 5 rokov.

V predstaveniu hrajú herci a herečky Divadla bez domova. Predstavenie hrá a uvádza divadlo v rámci medzinárodného projektu “Nikto by nemal spať na ulici”, ktorý podporil Medzinárodný vyšehradský fond.

Vstup na predstavenia je zdarma, po ich skončení môžu diváci a diváčky podporiť divadlo dobrovoľným výstupným. Ak sa vám predstavenie bude páčiť aj na diaľku, tentokrát môžete podporiť  činnosť divadlo prostredníctvom účtu SK7211000000002621793196, do poznámky uveďte CIRKUS.

Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pisztoryho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania.

Zdroj: Divadlo bez domova