Dni otvorených dverí na Strednej odbornej škole technickej na Vranovskej sú jedinečný zážitok

583

Stredná odborná škola technická na Vranovskej je kvalitná stredná škola s progresívnym prístupom k žiakom i poňatiu výučby. K žiakom pristupuje ako k rovnocenným partnerom, dáva im príležitosť podieľať sa na rozvoji školy a je pripravená podať im pomocnú ruku vždy, keď to potrebujú. Poskytuje skvelé odborné vzdelanie, ktoré žiakov perfektne pripraví na ich budúce povolanie.

Viac o štúdiu, odboroch, úspechoch, mimoškolských aktivitách sa môžete dozvedieť na Dňoch otvorených dverí, ktoré sa budú konať v stredu 25. januára a v utorok 14. februára od 8:00 do 15:00.

Rozvíjajte sa v odbore, ktorý vás baví. O absolventov je v praxi záujem a svoje budúce zamestnanie si ľahko nájdete už popri štúdiu. Získate skúsenosti z celého sveta na študijných pobytoch Erasmus+. Škola má skvelý tím majstrov a učiteľov, ktorí vám odovzdajú nielen znalosti a zručnosti, ale aj lásku k remeslu.

Na škole si môžete vybrať z deviatich odborov:

  • Mechanik strojov a zariadení
  • Mechanik nastavovač
  • Programátor obrábacích a zváracích strojov
  • Strojný mechanik
  • Obrábač kovov
  • Puškár
  • Zlatník a klenotník
  • Obrábanie kovov
  • Technické služby v autoservise

Na čo sa môžete tešiť na Dni otvorených dverí?

Vyrobíte si vlastný prsteň na mieru

Už ste niekedy videli, ako sa vyrába prstienok na mieru? Na Dni otvorených dverí to nielen uvidíte, ale budete mať možnosť si vyrobiť vlastný na mieru. Stačí pár minút trpezlivosti. Ako sa bude lesknúť? To záleží len na vás.

Na sústruhu si vyrobíš píšťaľku

Už ste niekedy pracovali so sústruhom? Viete, ako funguje tento precízny a fascinujúci stroj? Na škole vám to ukážu a všetko si to budete môcť aj vyskúšať.

Vymyslite si na kľúčenku vlastný motív

Viete ako funguje gravírovanie laserom? Na DOD si môžete navrhnúť vizuál vlastného prívesku, ktorý vám laserom vygravírujú na kľúčenku. Stačí chvíľka a odnesiete si nie len zážitok, ale aj originálny prívesok.

Môžete si vyrobiť vlastné náušnice

Už máte vo svojej zbierke vlastnoručne vyrobené náušnice? Na DOD si za pár minút vyrobíte tento originálny kúsok.

Zistíte, ako funguje samopal, ako sa skladá, či rozkladá a budete si môcť zastrieľať na strelnici

Na škole vám vysvetlia a ukážu ako funguje samopal, z koľkých častí sa skladá, ako do seba zapadajú, ako sa zbraň skladá a rozkladá.

Školou vás prevedú tí, ktorí ju poznajú najlepšie a to priamo študenti. Ukážu vám odborné učebne, vybavenie školy aj ubytovanie. Ak sa chcete dozvedieť viac, radi vám zodpovedia na vaše otázky počas Dňa otvorených dverí.

Viac informácií nájdete na webe školy TU.

Zdroj: SOŠ technická Vranovská