Dopravný podnik chystá počas prázdnin viaceré zmeny v MHD

666
Buspruhy na električkovej trati pri zastávke Krížna pre nočnú linku N53 a linky náhradnej dopravy

Zmeny organizuje Dopravný podnik Bratislava po vyhodnotení reálnych dát z premávky. Posilnenia sa dočká trolejbusová doprava. Linka 49, ktorá prepája oblasť Ružinova a Trnavského mýta s nemocnicou na Kramároch, bude upravená tak, aby obyvateľov priviezla na vyšetrenie ešte pred siedmou hodinou ráno.

Cestujúci linky 147 v kopcovitej časti Bratislavy – Kalvárii budú môcť po novom využívať zastávku Goradzova. Pre vysoký záujem cestujúcich tu DPB už pred časom zdvojnásobil počet nasadzovaných vozidiel. Dopravný podnik na základe vyhodnotenia využitia vozidiel upraví odchody liniek: 23, 68, 70, 74, 87, zároveň pre podnety cestujúcich zmení nadväznosť linky 27 a po zbilancovaní dát z vozidiel vykoná zmeny na linkách: 50, 57, 58, 67, 70, 74, 139, 145, 147, 151 a 154 tak, aby reflektovali reálne jazdné doby. Cez pracovné dni DPB kapacitne posilní linku 29, a to zmenou krátkych vozidiel za kĺbové. „Veríme, že čiastočným zlepšovaním dopravy, napríklad aj nedávno zavedenými posilovými rannými odchodmi linky 45 na Kramáre, postupne odbremeníme preplnené parkoviská a ulice od individuálnej automobilovej dopravy. Vďaka cenným dátam priamo z vozidiel zmeníme tiež cestovné poriadky vybraných autobusových liniek,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

Počas letných prázdnin nebude premávať posilová linka 130 do Lamača. DPB namiesto toho odporúča cestovať linkami 30, 37, 63 alebo aj regionálnymi autobusmi, v ktorých platia rovnaké cestovné lístky a električenky IDS BK, ako v MHD. Zmena sa dotkne aj autobusovej linky 92. Pre ukončenie zmluvnej spolupráce bude po novom premávať iba v časoch striedania pracovných zmien v devínskonovoveskej automobilke Volkswagen. V ostatných časoch ju nahradí linka 192, ktorá bude v pravidelných intervaloch prepájať Petržalku s Patrónkou po najrýchlejšej možnej trase cez bratislavský obchvat a Most Lanfranconi. V úseku Patrónka – Volkswagen zabezpečí spojenie naďalej linka 21. Linky 25, 26 a 92 nebudú premávať počas nedele.

Nočný autobus N53 po novom zastaví zastavovať priamo na električkových zastávkach Krížna a v smere do Vajnôr aj na Americkom námestí. Všetky zmeny v doprave nájdu cestujúci na webstránke dopravného podniku www.dpb.sk.

Zdroj: ts DPB