Európska noc výskumníkov 2021 bude online

1063

Európska noc výskumníkov tento rok oslávi svoj 15. ročník a opäť prinesie interaktívny program pre všetkých žiakov a nadšencov vedy.

Počas celého dňa sa v posledný septembrový piatok môžete tešiť na vedecký online program a ďalšie sprievodné aktivity a súťaže. 

Európska noc výskumníkov 2020.

Kvôli pandémii COVID-19 zostáva aj tento rok hlavný program v interaktívnom online štúdiu a doplnený bude o aktivity na školách a ďalšie sprievodné podujatia a súťaže. Môžete sa tešiť na 12-hodinovú vedeckú live show, počas ktorej si prídu na svoje všetky vekové kategórie. Výskumníčky a výskumníci pre divákov pripravia náučné prezentácie z oblasti vedy a výskumu plné 3D prezentácií a vizualizácií. Doobedný program bude opäť patriť predovšetkým žiakom a študentom a poobede si nájdu to svoje všetci, ktorých zaujíma veda.  

Európska noc výskumníkov 2019.

Okrem hlavného programu v online štúdiu sa opäť na základné školy dostane aj Vedecký kuriér, ktorý sa v minulom roku tešil veľkému úspechu. Po druhý raz sa uskutoční aj aktivita Navštív svoju školu-Spoznaj svojho vedca, vďaka ktorej sa prepoja vedci so základnými a strednými školami.  

Veda bez hraníc bude opäť tiež súčasťou festivalu vedy a môžete sa tešiť na webináre s úspešnými slovenskými vedkyňami a vedcami.  

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu vedy budú opäť aj súťaže o vecné ceny. Pre žiakov a študentov je pripravená klasická výtvarná súťaž a pre všetkých návštevníkov fotosúťaž #nocvyskumnikov2021Viac na www.nocvyskumnikov.sk.

Pár fotografií z posledných dvoch ročníkov: