Herný festival Y-Games tento raz online

1240

Najväčší herný festival na Slovensku, ktorý sa každoročne konal v Bratislavskom kraji, sa uskutoční kvôli aktuálnej situácii v súvislosti s koronavírusom online. Do zábavno-edukačného podujatia Y-Games @Home sa môžete prihlásiť zdarma. Partnerom podujatia je aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý sa pridal k myšlienke turnaja „zostaňte doma“.

Podujatie sme každoročne podporovali, nakoľko nejde len o hranie, ale aj získavanie zručností, nových vedomostí a výhodou je i nadviazanie nových kontaktov. A taká tá prirodzená súťaživosť je tiež fajn v rámci osobného rozvoja. Tento ročník bude iný, bude online, ale verím, že si všetci prídu na svoje. Ja hráčov tiež pozdravím a povzbudím prostredníctvom videa. V tejto situácii môžeme asi najlepšie pomôcť tým, že zostaneme doma, budeme dodržiavať bezpečnostné opatrenia a motivovať ostatných k zodpovednému správaniu,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Y-Games @Home, ktorý podporuje zodpovedné hranie z pohodlia domova. Na hráčov čaká niekoľko herných online turnajov, ktoré sú bezplatné. Registrovať sa môžete na webe yzone.sk –  https://bit.ly/YGHomeBSK    

Hráči môžu zabojovať o skvelé ceny. Na svoje si prídu aj diváci a fanúšikovia podujatia, pretože tí si môžu užiť priame prenosy z turnajových finále:

Fortuna FIFA 20 – 2. 4. 2020

IBM Dota 2 – 3. 4. 2020

Mall.sk Counter Strike: Global Offensive – 4. 4. 2020

Budiš Hearthstone-  5. 4. 2020

Legion by Lenovo League of Legends –  6. 4. 2020

Y-Games @Home podporili aj známi streameri a influenceri. Ambasádorom projektu je Ladislav „Zlý Zajo“ Miko, ktorý sa spolu s ďalšími komentátormi live prenosov – Dev1, CzechCloudom, FiFqom, Mishkinom – postarajú o kvalitnú zábavu.

Viac informácií o turnaji nájdete na webe www.yzone.sk a v oficiálnej FB udalosti – https://bit.ly/YGamesAtHome