Karlova Ves sa postará o deti rodičov z kritickej infraštruktúry

851

Karlova Ves otvorí od pondelka 11. 1. pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre Materskú školu na Ulici Ľudovíta Fullu. Prihlásených je zatiaľ 40 detí.

Ďalší rodičia z kritickej infraštruktúry ako lekári, zdravotné sestry, policajti a hasiči, ktorí majú záujem o umiestnenie dieťaťa, môžu kontaktovať riaditeľku škôlky, kam chodí dieťa štandardne. Karlova Ves takisto otvorí Školský klub detí pri Spojenej škole na Tilgnerovej ulici, aj v tomto prípade bude určený len pre žiakov, ktorých rodičia pracujú v kritickej infraštruktúre. Školáci sa v klube budú môcť aj dištančne vzdelávať.

„Najťažší boj za nás všetkých zvádzajú zdravotníci. Snažíme sa uľahčiť im túto vyčerpávajúcu službu tak, že budú mať dobre postarané o svoje deti. Týka sa to aj hasičov, policajtov a ďalších zložiek, ktoré stoja v prvých líniách, a bez ktorých nie je možné túto extrémnu situáciu zvládnuť,“ povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Počas piatka sa v oboch školských zariadeniach uskutočňuje antigénové testovanie pedagógov. Do procesu vyučovania sa od pondelka zapoja len tí, ktorí prejdú testovaním s negatívnym výsledkom.

Zdroj: TASR; Karlova Ves