Krajšie Vianoce mali aj ľudia bez domova v Útulku sv. Vincenta de Paul

1027
Vľavo župan Juraj Droba, vpravo zástupcovia dePaul
Vľavo župan Juraj Droba, vpravo zástupcovia dePaul

Ľudia bez domova sú najzraniteľnejší najmä v zime. Neohrozuje ich však len mrazivé počasie, ale aj osamelosť. Aj tento rok sme pomohli zariadeniu de Paul vytvoriť príjemnejší Štedrý deň.

Riaditeľka Odboru sociálnych vecí Marica Šiková spoločne so županom Juraj Drobom odovzdali zariadeniu kozmetiku, elektrické spotrebiče, oblečenie a ponožky, jedlo, rôzne vianočné dobroty a ďalšie potrebné veci, ale aj tie pre radosť. Marica Šiková ponúkla zariadeniu pomoc aj počas vianočných sviatkov. „Odbor sociálnych vecí dokáže obratom zabezpečiť dezinfekciu, ochranné pomôcky či antigénové testy. A to aj počas sviatkov.“

„V zariadení som bol osobne viackrát a ten pohľad nenechá asi nikoho chladným. Každý z nás sa môže dostať do rôznych situácií, či už dobrovoľne alebo nedobrovoľne, preto by sme nemali byť ľahostajní. Som rád, že župa môže aspoň nejakou mierou pomáhať. Veľký obdiv a uznanie patrí najmä zamestnancom a dobrovoľníkom, ktorí ľuďom bez domova pomáhajú a starajú sa o nich,“ povedal predseda BSK Juraj Droba po návšteve Útulku sv. Vincenta de Paul.

Bratislavská župa poskytla DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia v roku 2021 finančný príspevok v sume takmer 100 tisíc eur. Organizácia poskytuje ľuďom bez domova najmä ubytovanie na prechodný čas, stravovanie, osobnú hygienu, sociálne poradenstvo a v zariadení opatrovateľskej služby aj pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby, keďže ide o ľudí bez domova so zdravotným postihnutím. Podporiť ich môžete aj vy.