Linka do rakúskeho Hainburgu bude od 5. septembra opäť premávať

793

Bratislavský samosprávny kraj obnovuje autobusovú linku z Bratislavy do Hainburgu. Od 5. septembra 2022 bude opäť premávať cezhraničná regionálna linka 901 z Bratislavy do rakúskeho Hainburgu. Autobus linky bude premávať po trase Bratislava, Most SNP – Einsteinova – Wolfsthal – Hainburg an der Donau celotýždenne podľa cestovného poriadku.

„Záleží nám na zlepšovaní mobility a života v prihraničnom regióne. Každý jeden cestujúci v autobuse znamená o jedno auto menej na cestách. Preto podporujeme cestovanie verejnou dopravou aj za hranicami kraja. Pomôže to odľahčiť preťažené cesty a v neposlednom rade je to aj ekologickejšie ako autami,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Autobusová linka do Hainburgu premávala do 14. novembra 2021 ako komerčná linka, predchádzajúci dopravca ju však z ekonomických dôvodov zrušil. Obnovená môže byť vďaka zmluve s novým dopravcom ARRIVA Mobility Solutions. Tá totiž umožňuje župe objednávať prímestskú autobusovú dopravu aj v tzv. „záujmovom území kraja“, čiže aj za hranicami kraja či dokonca štátu. Podmienkou Bratislavskej župy však bolo, že na jej prevádzku prispejú aj ďalší partneri. To sa aj podarilo a na financovaní budú participovať Hlavné mesto SR Bratislava a spolková krajina Dolné Rakúsko. Linka do Hainburgu bude súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, ktorý zastrešuje spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava.