Mestskú hromadnú dopravu v Podunajských Biskupiciach čaká od 25. marca dôležitá zmena

609

Vedeniu mestskej časti Podunajské Biskupice sa podarilo vyrokovať dôležitú úpravu pre MHD v Podunajských Biskupiciach. Zmena začne platiť už od 25. marca.

Autobusová linka č. 79 (malý autobus) bude po novom premávať počas pracovných dní v rozšírenom rozsahu – každú hodinu, s odchodmi z Lieskovca 5:29 h až 21:29 h. Samozrejme, rešpektujeme zlú situáciu, ktorá postihla aj ekonomiku Dopravného podniku Bratislava, preto – ako to už zvyčajne chodí – keď sa niekde pridá, inde sa musí trochu ubrať. Počas voľných dní 79-tka premávať nebude.

Podarilo sa tak vyriešiť Biskupičanom z Lieskovca hlavný dopravný problém, ktorý sa týka pracovného týždňa a uľahčí im to cestovanie do práce, školy či k lekárovi a návrat domov. Mestská časť Podunajské Biskupice v tomto prípade súhlasila, že na premávke autobusu č. 79 sa bude finančne spolupodieľať.

Ďalšia zmena sa týka autobusovej linky č. 67. Z Vinohradníckej na konečnú zastávku Ovčiarska budú po novom zachádzať iba spoje v špičke a počas pracovných dní (spoje 6:22 h – 8:37 h z Ovčiarskej a spoje 13:03 h – 17:57 z Astronomickej).