Piesočná búrka ochromila dopravu na diaľnici D2

957
dialnica_D2_piesocna_burka

Diaľnica D2 bola pre piesočnú búrku obojsmerne uzavretá od hraničného priechodu Čunovo po križovatku s D4 (Jarovce). Bratislavskí policajti tam zdokumentovali dve škodové udalosti s predbežnou výškou škody 10.000 eur. Na mieste nebol zranený žiadny účastník.

Pre silný vietor a popadané konáre bola v sobotu uzavretá zoologická záhrada v Bratislave.

Starosta bratislavskej mestskej časti Jarovce Jozef Uhler taktiež na sociálnej sieti priblížil, že silný vietor spôsobil mnoho škôd. Zatiaľ najväčšie evidujú na cintoríne. „Aj napriek tomu, že v lete boli ošetrené všetky stromy, niektoré konáre taký silný vietor nezvládli. Viaceré hroby sú poškodené, niektoré z dôvodu pádu konára a niektoré padli samy,“ povedal s tým, že v okolí hrobov je mnoho rozbitého skla, pretože vietor pozhadzoval svietniky.

V bratislavských mestských lesoch vietor vyvrátil a polámal viacero stromov a konárov, poukázal viceprimátor Bratislavy Jakub Mrva.

Záchranári zatiaľ ošetrili v Bratislave dvoch ľudí, ktorým úrazy spôsobil silný vietor. „Na Betliarskej ulici staršiu ženu zhodil silný vietor. Utrpela zlomeninu stehnovej kosti a vyslaní záchranári ju previezli do nemocnice,“ informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. Pokračuje, že k druhému prípadu došlo pred nákupným centrom na Vajnorskej ulici ešte ráno, kde silný poryv vetra zvalil na zem staršieho muža. Utrpel povrchové poranenia. Posádka ho podľa hovorkyne taktiež previezla do nemocnice.

Mestskí policajti od rána riešili následky silného vetra v Bratislave. S niektorými si poradili, inde privolávali špecializované zložky. Situácia sa v poobedňajších hodinách začala upokojovať.

V Starom Meste podľa mestských policajtov zlomil vietor dopravné značky. Riešili tiež spadnuté stromy na Ceste na Kamzík, v Ružinove a na Devínskej ceste, ale aj odfúknuté kontajnery na papier či oblečenie.

Na Lamačskej ceste spadol na cestu elektrický kábel, ktorý následne poruchová služba elektrárne odstránila. V meste boli tiež podľa MsP vetrom vytrhnuté a prevrátené bilbordy. Na Boroch vietor odfúkol obrovský stan, ktorý následne lietal po parkovisku. „Na mieste sme zasahovali s kolegami z Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru,“ skonštatovali bratislavskí mestskí policajti.

V Rači sa na streche obchodu uvoľnil krycí panel klimatizácie a hrozilo jeho odtrhnutie. „Vyrozumeli sme tamojších pracovníkov, ktorí ho upevnili,“ doplnila MsP. Na ceste na Ulici Pri vinohradoch prevrátil vietor mobilnú toaletu. Pracovníci firmy ju následne odstránili. Na Bajkalskej ulici pri čerpacej stanici odtrhol vietor obrovskú reklamnú tabuľu. Celá sa potrhala a k zemi viselo železo, približuje mestská polícia. Pokračuje, že v Petržalke bol na budove vetrom odtrhnutý plech písmena G z reklamy. Privolaní hasiči podľa MsP situáciu zabezpečili.

Vietor zrútil na Gavlovičovej ulici aj oplotenie rozkopávky na komunikáciu. Cesta tam bola neprejazdná. „Mestskí policajti sú naďalej v teréne a sú pripravení pomôcť. Ak ste svedkom podobných udalostí, neváhajte a volajte na bezplatnú linku 159,“ uviedla MsP Bratislava.

Zdroj: TASR, Foto: Polícia SR