Národné centrum zdravotníckych informácií má nový web ku COVID-19

7561

Slovenskí občania môžu po novom získať všetky aktuálne informácie o vývoji ochorenia COVID-19 a prijatých opatreniach na jednom webe Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Dnes o tom informovala Diana Dúhová z NCZI.

Nová webstránka https://virus-korona.sk okrem základných informácií o novom koronavíruse, príznakoch ochorenia, preventívnych a protiepidemických opatreniach ponúka aj oznámenia o aktuálne platných nariadeniach štátu a inštitúcií.

„Dôležitou súčasťou sú aj často kladené otázky a odpovede. Táto sekcia pomôže občanovi zorientovať sa. Vybrali sme ich na reálnom základe najčastejších otázok smerovaných na našu infolinku,“ zdôraznil generálny riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš.

Spracované pokyny tu nájdu občania ako aj lekári. NCZI uviedlo, že web poskytuje bližšie informácie o karanténe, teda kedy v nej ostať alebo ako sa zachovať v rôznych situáciách. Ľudia získajú tiež odpovede aj na to, či sa môžu nakaziť od zvieraťa a čo hrozí tehotným ženám. Lekári si môžu overiť správnosť svojich postupov.

„Na stránke sú aj aktuálne grafy znázorňujúce vývoj celkového počtu potvrdených prípadov po dňoch, aj vývoj celkového počtu odobratých vzoriek, tiež na dennej báze,“ uzavrel Blaškovitš.

NCZI tiež rozšírilo služby infolinky 0800 221 234. S call centrom dobrovoľne spolupracuje približne 200 študentov lekárskej fakulty, ktorí komunikujú aj v anglickom jazyku.

Zdroj: TASR