Pár tipov na septembrový víkend v kraji

846
Račianske vinobranie 2019
Račianske vinobranie 2019

V Rači a Modre sa uskutoční tradičné vinobranie, Dopravný podnik otvára brány najväčšieho Depa Jurajov Dvor, Petržalka sa s letom rozlúči na Tyršáku, v Rusovciach ožije história Rímskej ríše, v Dúbravke bude nedeľa patriť Dežovi Ursinymu a na Námestií M. R. Štefánika pri Eurovea si na vlastné oči budete môcť vychutnať tie najpútavejšie exponáty slovenských pokrokových firiem v spojení s tým najlepším zo slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ 2020. Prajeme vám príjemný víkend!

V Rači sa opäť uskutoční tradičné Račianske vinobranie

V bratislavskej Rači sa od piatka 9. septembra do nedele 11. septembra opäť uskutoční tradičné Račianske vinobranie. Konať sa bude v amfiteátri v Knižkovej doline, na Námestí Andreja Hlinku, Alstrovej ulici a v Parku J. M. Hurbana.

Pre návštevníkov je pripravený program. Súčasťou sú koncerty slovenských hudobných hviezd v amfiteátri, folklórne skupiny, dychová hudba, tradičný alegorický sprievod, kolotoče či množstvo stánkov s občerstvením. Viac o podujatiu sa dozviete TU.

Dopravný podnik otvára brány najväčšieho Depa Jurajov Dvor

Pre malých aj veľkých fanúšikov verejnej dopravy pripravil Dopravný podnik Bratislava už túto sobotu 10.9. bohatý zábavný program. Tentokrát bude dejiskom DOD odstavná plocha trolejbusov a parčík pri Vile Jurajov Dvor, kde v čase od 10:00 do 17:00 čakajú návštevníkov skvelé zážitky.

Deň otvorených dverí otvoria bubeníci Campana Batucada, interaktívnou formou zabaví tých najmenších populárny Sníček Hugo a šašo Show de Tom so súťažami, bublinovou šou a balónovými kreáciami. Dobrú náladu rozprúdia hudobníci Funny Fellows, Lukáš Adamec, skupiny Kmeťoband a Smola a Hrušky. Viac o podujatiu sa dozviete TU.

V Dúbravke bude nedeľa patriť Dežovi Ursinymu

Festival Spomienka na Deža plánuje 10. septembra v parku na Fedákovej už svoj piaty ročník. Festival je vzdaním úcty jeho odkazu prostredníctvom súčasných umelcov, jeho aj ich tvorby, poukázaním na význam a obsah jeho tvorby v slovenskej kultúre.

Modranské vinobranie sa po dvojročnej prestávke vracia do ulíc mesta

Modranské vinobranie je najväčšou mestskou udalosťou s jedinečnou atmosférou. Návštevníkov láka pestrým programom, postaveným na troch hlavných témach. Srdcom vinobrania je už tradične Vinohradnícky dvor s pravou mestskou viechou, ukážkami historickej prešovačky, hudbou a tancom. Symbolom vinobrania v Modre a najsilnejším emocionálnym zážitkom je Posledná lajtra – alegorický sprievod, ktorý predstaví rok vo vinohrade aj keramickú tradíciu. Vínohranie ako poslednú tému reprezentujú živé koncerty mnohých žánrov. Program Modranského vinobrania nájdete TU.

Petržalka sa s letom rozlúči na Tyršáku

Nultý ročník podujatia odštartuje v piatok 9. septembra na petržalskom nábreží Dunaja. Vstup je vďaka podpore samosprávy pre všetkých voľný. Program nájdete TU.

Príďte sa pozrieť na dvojdňový festival inovácií zo Slovenska a z EXPO Dubaj 2020

Príďte sa pozrieť 9. a 10. septembra na Námestie M. R. Štefánika pri Eurovea v Bratislave a na vlastné oči si vychutnajte tie najpútavejšie exponáty slovenských pokrokových firiem a inštitúcií v spojení s tým najlepším zo slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ 2020.

Čaká vás množstvo diskusií so zaujímavými spíkrami, ale aj atraktívne aktivity nielen pre tých, ktorí žijú technologickými novinkami a netradičnými nápadmi. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť ocitnúť sa v spoločnosti dubajských exponátov a spoznať slovenských inovátorov na jednom mieste. Viac o podujatiu sa dozviete TU.

V Rusovciach ožije história Rímskej ríše

Rusovce sa už túto sobotu 10.9. vrátia skoro dvetisíc rokov späť v čase, do čias Rimanov a obdobia, kedy bola obec niekoľko storočí súčasťou severnej hranice Rímskej ríše a rozprestieral sa tu vojenský tábor Gerulata. Históriou a zaujímavosťami nabitý program začína o 13:00 hod. a končí sa večernou premiérou slovenského historického hraného dokumentu GERUCA, zo života Rimanov, ktorým sprevádza herec Braňo Deák a Sandra Sviteková z “Dejepis Inak“.

O 19:30 hod. sa v parku kaštieľa v Rusovciach, v atmosfére rímskych amfiteátrov, môžu návštevníci tešiť na premiéru slovenského historického dokumentárneho filmu GERUCA. Ten rozoberá život Rimanov na južnej strane Dunaja, ktorí obývali severnú hranicu Rímskej ríše pred 1700 rokmi a vybudovali tu viacero miest a vojenských kastelov, pričom jedným z nich bola práve rusovská Gerulata. Príbeh filmu GERUCA je o dvoch rímskych bratoch a ich láske ku krásnej Germánke. Filmom budú sprevádzať herec Braňo Deák, Sandra Sviteková z “Dejepis Inak” a rozprávač Milo Kráľ.